В Харкові розпочалися заходи до Міжнародного дня Права знати | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

В Харкові розпочалися заходи до Міжнародного дня Права знати

20140925_143558publicity_index_logo_white (1)Фонд місцевої демократії  розпочав просвітницькі заходи до Міжнародного дня Права знати, який відзначається 28 вересня кожного року. В цей день організації всього світу проводять просвітницькі акції, лекції, семінари, конференції та тренінги, під час яких розповідають про право громадян знати та отримувати соціально важливу інформацію.

Метою започаткування такого Дня було підвищити обізнаність людей щодо отримання ними інформації, яка є у розпорядженні влади – про те, яким чином чиновники здійснюють свої повноваження та на які потреби витрачають кошти платників податків. Тому, ефективна реалізація права людини отримати дані від владних органів є одним з показників відкритості управління, яке провадить публічна адміністрація.

Україна приєдналася до цього руху після прийняття в 2011 році Закону «Про доступ до публічної інформації» В 2014 році у десятках міст і сіл України розпочалися просвітницькі заходи до дня Прово знати. Харків теж приєднався до цієї просвітницької кампанії. Фонд місцевої демократії 25 вересня провів перший захід до цього дня. Разом з Харківським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі – ХарРІ НАДУ).

20140925_120528

В заході прийняли участь більше 50 учасників – керівники та спеціалісти управлінь,відділів виконавчого апарату Харківської обласної ради, головні спеціалісти апаратуХарківської обласної державної адміністрації, керівні працівники та спеціалістиструктурних підрозділів Харківської обласної державної адміністрації, райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного та районногозначення, районних рад Харківської області.

Метою заходу було роз’яснення Закону  «Про доступ до публічної інформації», який визначає порядок подання запиту на отримання інформації та термінів надання відповіді, набуття знань слухачів щодо забезпечення прозорості та відкритості діяльності райдержадміністрацій, надання роз’яснень з питань систематизації, накопичення та оприлюднення публічної інформації. Учасників семінару познайомили з веденням  та наповнення документами системи обліку публічної інформації. Також учасникам була запропонована лекція « Організаційно-правові засади забезпечення органом влади доступу до публічної інформації», з якою виступив Олег Конотопцев, доцент кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування ХарРІ НАДУ, к.держ.упр., доц.

Але найбільшу цікавість викликав круглий стіл «Покращення практики доступу до публічної інформації на регіональному рівні – практичні поради» який модерувала  Ольга Мірошник, голова Фонду місцевої демократії.Виявилося, що найбільше запитів приходить від громадян по питанням землі та нерухомості. Дискусія показала, що в цьому напряму є великі проблеми через закритість та непрозорість діяльності.

20140925_123111 20140925_123144

 

 Оставить комментарий
Інші матеріали

Харківські хроніки: Як і з ким будемо будувати своє майбутнє?
Харківські хроніки: Як і з ким будемо будувати своє майбутнє?

Круглий стіл та  Експертна зустріч “Харківські хроніки: Як і з [Читати далі]

65 років Ради Європи
65 років Ради Європи

Днями Рада Європи, яка об’єднує 47 держав-членів в європейському [Читати далі]

Розділи

 • МС (138)
 • ГС (151)
 • Зверніть увагу (64)
 • Блог (8)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (89)
 • Європейська інтеграція (23)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (64)
 • Діалоги заради миру (26)
 • Новини (279)
 • Статті (33)
 • Видання ФМД (21)

Olga Miroshnyk, Head Foundation of Local Democracy
12, Movchanovskyi vyizd, Office 13 Kharkiv, Ukraine 61001
Phone: +380501626045
E-mail: mirfmd@gmail.com, Web-site: www.fmd.kh.ua Facebook: FMD