5 жовтня 2006 року Європейське Співтовариство та Україна склали Угоду про спрощення оформлення віз, пізніше Європейський Союз схвалив Візовий кодекс, що містить нові уніфіковані положення в галузі видачі віз консульськими установами. Зважаючи на актуальність теми, наш проект направлений на продовження дослідження візової політики країн Європейського Союзу, а саме процесу видачі віз Генеральним Консульством Республіки Польща в м. Харкові та визначення рівня виконання положень двох регулятивних міжнародних документів – Угоди про спрощення оформлення віз та Візового кодексу. Дані договори і правові норми, що містяться в Угоді та кодексі спрямовані на зменшення негативних проявів та наслідків останнього розширення Шенгену та усунення найбільш обтяжливих і непрозорих складових візової практики.
Під час дослідження ми намагались з’ясувати, як виконуються положення Угоди, вивчити рівень складності процедури отримання віз у Генеральному Консульстві Республіки Польща у м.Харків, а також дізнатись про ставлення співробітників Консульства до громадян України, які клопотали про отримання візи.
Під час дослідження роботи Генерального консульства Республіки Польща було проведено два типи опитувальників — анкета-оцінювання та анкета для експреc-інтерв’ю. До роботи було залучено 4 інтерв’юєрів, які мають великий досвід опитувань, в першу чергу стандартизованого інтерв’ю. Опитування було проведено методом стихійної вибірки, квотами виступали стать та вік респондентів.
Інтерв’ю проводились в період з 1 по 16 липня 2010 року біля Генерального консульства Республіки Польща у м.Харків.
Метою дослідження є комплексне вивчення рівня доступності віз країн Євросоюзу для громадян України та ступеню складності візової процедури.
Прочитати матеріал повністью ви можете скачавши його тут – Моніторинг видачі віз 2010 (.doc)