
Про це сьогодні, 1 березня, в ході прес-туру до Державної реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції повідомив її начальник Олег Дробот.
За його інформацією, реформа також передбачає підвищення гарантованості прав громадян на нерухоме майно з боку держави.
Як розповів Олег Дробот, з 1 січня 2013 року діють фіксовані терміни з реєстрації прав на нерухоме майно. Так, процедура оформлення документів на отримання права власності займатиме 4 робочих дні, а до 2014 року цей термін скоротиться до п’яти днів.
«Треба зазначити, що реєстрація арештів, інших обтяжень, а також їх зняття і отримання інформації з держреєстру здійснюються в день звернення заявника», – уточнив Олег Дробот.
Він також зазначив, що сьогодні в Україні діє фіксована плата на всі процедури у сфері реєстрації прав на майно. За державну реєстрацію права власності передбачена державне мито у розмірі 119 грн, за реєстрацію інших прав власності (право оренди, право користування, реєстрація арештів і обтяжень) передбачене держмито в розмірі 51 грн, а за витяг із свідоцтва про реєстрацію – 51 грн. Виписка з реєстру обійдеться заявнику в 120 грн.
Нагадаємо, раніше права на об’єкти нерухомості реєструвало Бюро технічної інвентаризації, а права на земельні ділянки – територіальні органи земельних ресурсів. З 1 січня 2013 року реєстрацію прав на земельні ділянки та на об’єкти нерухомого майна, розташовані на них, проводить Державна реєстраційна служба України та її структурні підрозділи.
При цьому БТІ здійснює технічну інвентаризацію об’єктів нерухомості у випадках, передбачених законом. Проведення технічної інвентаризації об’єкта перед здійсненням його продажу необов’язкове й залишається на розсуд продавця й покупця.
У той же час, для здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомості потрібно звертатися тільки до нотаріуса. Нотаріус перевіряє приналежність продавцю об’єкта нерухомості в реєстрі, проводить державну реєстрацію прав продавця у новому державному реєстрі, засвідчує договір купівлі-продажу квартири і на підставі нього проводить державну реєстрацію прав власності покупця, наприклад, на квартиру.