Безпековий форум: виклики 2019 року» | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

Безпековий форум: виклики 2019 року»

84_nВ грудні 2018 р. в Харкові відбувся безпековий форум «Безпека Сходу України в умовах гібридної війни: виклики 2019 року», в якому прийняли участь біля 130 учасників з усієї України.
12Форум проводився за ініціативою громадських організацій та Фонду місцевої демократії за підтримкою Фонду Конрада Аденауера (Німеччина).
Тематика Форуму була не випадковою, адже організатори відслідковували основні загрози та ризики, що пов’язані з гібридною війною на Сході та територіальним положенням прикордонних з Росією областей України.
Учасники констатували, що, на жаль, Гібридна війна проти України триває вже п’ятий рік. На думку експертів, 2019 р. може стати визначальним для подальшого перебігу подій в плані безпеки. Чергового загострення варто очікувати у зв’язку з виборами Президента України і у подальшому – через вибори до Верховної Ради. Вірогідно варто очікувати застосування проти України різноманітних підривних технологій у сферах масової свідомості, інформаційної безпеки, громадянського суспільства, електорального процесу (зовнішнє втручання у вибори) тощо.
Тому дуже важливим в роботі Форуму став аналіз основних загроз та ризиків, які пов’язані з гібридною війною та територіальним положенням Східних областей України, напрацювання ідей та методів протидії з боку громадянського суспільства підривним технологіям, які застосовуються на сьогодні, і можуть використовуватися наступного року.
Робота форуму проходила у форматі дискусійних панелей, спікерами виступали науковці, громадські діячі, експерти мас-медіа та громадські лідери.
024_o47680_o680_o
Впродовж двох днів обговорили наступні теми:
• Чи є ризик повторення подій весни 2014 р. на Сході України?
• Ризики і небезпеки виборчих кампаній 2019 р.
• Інформаційний вимір національної безпеки.
• Стратегії примирення у поствоєнній фазі
• Громадянський рух спротиву: проблеми волонтерства
• Спілкування через лінію перетину: нові виклики

20181208_103535_001
Особливий інтерес визвало обговорення панелі «Чи є ризик повторення подій весни 2014 р. на Сході України?» Це питання хвилювало всіх. Думки розділилися. В основному учасники не бачать причин повернення проросійських заколотів. Але один з спікерів – Володимир Чистілін, журналіст, кінематографіст, громадській діяч, координатор Харківського Євромайдану (Харків)вважає, що повернення цілком можливо, особливо в Харкові, і на це є п’ять причин:
1. Мер Харкова Геннадій Кернес та більшість людей Януковича і наразі при владі. Відомо тільки про Мусєєва, що він завербований ФСБ, але, на думку Володимира, є і інші.(вже після роботи Форуму ця інформація підтвердилася).
2. Бізнес-еліти. У 2014 бізнес об’єднався навколо української ідеї, тому що це загрожувало безпеці їх власній і їх бізнесу. Але в той же час в Харкові бізнес не інвестує в медіа, як наприклад в Одесі, де нараховується 33 незалежних ЗМІ, у Дніпрі 10, у Харкові – 2.
3. Реваншисти. Люди, які захоплювалии ХОДА у надії “русской весны”, нікуди не поділись. Це жителі Харкова, наші сусіди. Ситуація постійно розхитується. Такі політики, як Рабінович, Мураєв, фінансуються з Росії.
4. Церква. Зараз 20% українців зацікавлені темою томоса, у виборчому контексті церква займає 2-3%. Але, якщо Путін захоче робити ставку на релігійну війну, це можливо.
5. Байдужість Києва до подій у Харкові. Це найнебезпечніша ситуація. Центр ніяк не хоче вийти із зони комфорту і не бере до уваги тривожну ситуацію в регіонах.
23 — копия

0160_n — копия

7920_n — копия

9888_o

95648_n — копияЦікаво пройшла робота панелі «Спілкування через лінію перетину: нові виклики». Учасники наголосили, що через тотальну корупцію та правовий безлад на КПП жителі підконтрольних областей не прагнуть повертатися до України.

Всі матеріали Форуму будуть видані окремим виданням на початку 2019 рокуОставить комментарий
Інші матеріали

Децентралізація та місцеве самоврядування в січні – дайджест новин
Децентралізація та місцеве самоврядування в січні – дайджест новин

Реформа децентралізації триває. Зокрема, у 2023 році заплановано [Читати далі]

День місцевого самоврядування
День місцевого самоврядування

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування. [Читати далі]

Реформа децентралізації та МС під час війни
Реформа децентралізації та МС під час війни

76,5% українців і українок вважають, що реформу місцевого [Читати далі]

Дайджест новин у сфері місцевого самоврядування за листопад 2022
Дайджест новин у сфері місцевого самоврядування за листопад 2022

Реформа місцевого самоврядування стала одним із головних [Читати далі]

Розділи

 • МС (178)
 • ГС (193)
 • Зверніть увагу (72)
 • Блог (29)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (91)
 • Європейська інтеграція (30)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (69)
 • Діалоги заради миру (27)
 • Новини (321)
 • Статті (64)
 • Видання ФМД (23)

Olga Miroshnyk, Head Foundation of Local Democracy
12, Movchanovskyi vyizd, Office 13 Kharkiv, Ukraine 61001
Phone: +380501626045
E-mail: mirfmd@gmail.com, Web-site: www.fmd.kh.ua Facebook: FMD