Діалог як основа миротворчості-розпочинаємо проект | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

Діалог як основа миротворчості-розпочинаємо проект

alert_logoflag_eu
Діалог як основа миротворчості – такий проект розпочинають Харківський Фонд місцевої демократії, Лабораторія мирних рішень та «Центр розвитку громад» за сприяння Чугуївської міської ради та Клубу громадського діалогу м. Чугуєва.
Розпочинається проект з триденного тренінгу в пансіонаті «Елат» для демобілізованих воїнів АТО (екс-комбатантів), працівників органів місцевого самоврядування (працівників департаментів соціального захисту, центрів надання адміністративних послугта інших осіб, які під час виконання службових обов’язків стикаються з цільовою аудиторією),власників/керівників підприємств, фірм, які надають робочі місця демобілізованим воїнам АТО, членів Клубу громадського діалогу м.Чугуїв.
Мета тренінгу: вироблення інструментів конфліктної чутливості, діалогу, кола примирення для продуктивної реінтеграції демобілізованих воїнів АТО та формування культуримиротворчості на прикладі громади м. Чугуєва, Харківської області.
Ми вважаємо важливим познайомити колишніх воїнів АТО, працівників ОМС та міськвиконкому, керівників/власників підприємств, активних членів громади із інструментами конфліктної чутливості, діалогу та кола примирення. Цей шлях допоможе розширити можливості демобілізованих воїнів АТО у процесі адаптації та реінтеграції, сформує толерантне сприйняття воїнів АТО у жителів громади, сприятиме формуванню у громаді культури миротворчості, що включатиме бачення та досвід людей, які були учасниками бойових дій.
В процесі миротворчості не менш важливим аспектом є також реінтеграція демобілізованих воїнів АТО у мирне життя. Цей процес включає психологічну реабілітацію, соціальну та професійну адаптацію екс-комбатантів, зменшує рівень напруги, агресії у їхніх стосунках з жителями громади, є основою миротворчості. На реалізацію цих завдань на національному рівні направлено Розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 р. №359-р
Успішне повернення колишніх комбатантів у мирне життя пов’язане також з їхнім працевлаштуванням (поверненням на попереднє місце роботи), отриманням пільг. Ці дії є запорукою економічної стабільності родин екс-комбатантів, їх самореалізації, відчуття того, що вони потрібні громаді, що їх подвиг оцінений та визнаний громадою.

Враховуючи особливості психологічного, фізичного стану колишніх воїнів, соціальна адаптація, працевлаштування для багатьох з них є проблематичними.
Працівники органів місцевого самоврядування (служб соцзахзисту, центрів надання адміністративних послуг), керівники, власники підприємств,які спілкуються з екс-комбанатами, стикаються із звинуваченнями у «неналежному виконанні обов’язків”, «байдужості», «нехтуванні подвигу, який здійснили заради їх життя і миру», іноді з відкритою агресією. Конфлікти на місцях накопичуються та посилюють рівень соціальної напруги, недовіри у громаді.
В таких умовах і колишнім воїнам, і працівникам органів місцевого самоврядування, власникам підприємств бракує навичок та розуміння природи конфліктів, чутливості до них, навичок їх врегулювання мирним шляхом.

Пропонована нами ідея може стати основою для активізації громади у формуванні стратегії профілактики, врегулювання конфліктів та культури миротворчостім.Чугуїв.

Діяльність в рамках програми «Діалог як основа миротворчості» фінансується Європейським Союзом та реалізується через International Alert. Цей документ був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу через International Alert. Зміст цього документа є виключною відповідальністю ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГРОМАДСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД», і ні в якому разі не може розглядатися як таке, що відображає позицію Європейського Союзу.Оставить комментарий
Інші матеріали

Дайджест новин місцевого самоврядування
Дайджест новин місцевого самоврядування

 Ольга Мірошник: Що нового у сфері місцевого самоврядування та [Читати далі]

Прозорість – це співпраця з владою
Прозорість – це співпраця з владою

У Харкові Фонд місцевої демократії,  експерти й представники [Читати далі]

День Демократії
День Демократії

До Міжнародного дня демократії партнери Мережі #UPLAN Харківський [Читати далі]

Реформуємо країну разом
Реформуємо країну разом

ГО СМАРТ МЕДІА — організація-партнерка Мережі #UPLAN та Фонду [Читати далі]

Як українські області інтегруються до економіки ЄС
Як українські області інтегруються до економіки ЄС

Презентація результатів розрахунку Індексу євроінтеграційного [Читати далі]

Розділи

 • МС (164)
 • ГС (179)
 • Зверніть увагу (68)
 • Блог (19)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (91)
 • Європейська інтеграція (27)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (69)
 • Діалоги заради миру (27)
 • Новини (307)
 • Статті (51)
 • Видання ФМД (23)

Olga Miroshnyk, Head Foundation of Local Democracy
12, Movchanovskyi vyizd, Office 13 Kharkiv, Ukraine 61001
Phone: +380501626045
E-mail: mirfmd@gmail.com, Web-site: www.fmd.kh.ua Facebook: FMD