Інформаційна війна між РФ і Україною | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

Інформаційна війна між РФ і Україною

DSC_8380Фонд Демократичні ініціативи ім.Ілька Кучеріва(Київ), Фонд місцевої демократії (Харків) та Інформаційний партнер інтернет –видання «Український інтерес» в прес-центрі «Накипело»-Харків, провели прес-конференцію та презентацію Методичних матеріалів
«Підвищення ефективності українських засобів масової інформації, громадського сектору та влади у протидії російській інформаційній агресії»
DSC_8395Під час круглого столу були оприлюднені дані моніторингу 150 інформаційних джерел – інформаційних агентств, преси, блогів, інтернет-ЗМІ, сторінок соцмереж. Представлені результати містили аналіз поточного стану інформаційної війни між Росією та Україною, прогнозів щодо розвитку ситуації в найближчій перспективі, а також рекомендації державним органам влади, громадському сектору та ЗМІ щодо протидії російській інформаційній агресії
DSC_8384 — копияЕксперт Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Сергій Шевченко оприлюднив дані про те, що обидві сторони російсько-українського протистоянні не мають суттєвих переваг у цій інформаційній війні.
Російська пропаганда, не дивлячись на великі матеріальні, медійні та організаційні ресурси, задіяні в інформаційні війні, є неефективною, не здатною дезорієнтувати українську громадську думку, посіяти хаос та зневіру в суспільстві, сформувати ставлення громадян до влади, як до головного ворога.
DSC_8389З іншої сторони, слід констатувати, що в Україні відсутня державна політика, націлена на системне протистояння інформаційній агресії РФ, яка б мала на меті перемогу у цій війні як складової частини гібридної війни.
Головними чинниками наявного стану медіа-поля, присвяченого питанням інформаційної війни РФ проти України, залишаються такі негативні чинники як:
P80222-134711Використання обома сторонами механізмів «м’якого» маніпулювання як прихованого методу формування всього медіа-поля російсько-українського протистояння та його продуктів, внаслідок чого увага громадської думки зосереджується не на цілі, а на «поступовому описанні» предмета, коли мета, результат «процесу» або його «причина» відсовується далеко вперед чи назад, у минуле, і приховується великою кількістю «проміжних етапів», які підміняють саму мету.
P80222-132003Відсутність серед значущих чинників медіа-поля як російських так і українських суб’єктів інформаційної війни (за винятком українських «силовиків» – МО, СБУ, РНБО, ДПСУ, Генеральний штаб, суди, ГПУ).
Ані українські медіа, ані вітчизняна громадська думка вже не чекають від влади зрозумілої та активної стратегії перемоги в інформаційній.
P80222-140848На жаль, суспільний запит на те, що українська парламентська та позапарламентська опозиція запропонує реальну альтернативу владній стратегії інформаційної війни та реформування держави та суспільства який був ще 2-3 місяці тому, не справдився. Внаслідок цього політика із сфери суспільно-корисної діяльності перетворилася в медіа на опис життєдіяльності окремих політиків, скандали та конфлікти в їхньому особистому житті, а імідж самої опозиції в медіа та громадській думці сформувався в медіа під впливом російської тези про «Майдан, як збройним заколот проти законної влади».
В работі прес-конференції взяли участь також Юрій Горбань – експерт Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Ольга Мірошник –директор Фонду місцевої демократії

DSC_8388

DSC_8391

DSC_8393

P80222-131954

P80222-135239

P80222-135323

P80222-135331

P80222-143406

P80222-143421 Проект здійснюється за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.Оставить комментарий
Інші матеріали

Які вони – мажоритарники Харківщини?
Які вони – мажоритарники Харківщини?

Мажоритарників на Харківщині загалом 159. Серед них – [Читати далі]

НА ХАРКІВЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ В ГАЛУЗІ ПРАВ ЛЮДИНИ
НА ХАРКІВЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ В ГАЛУЗІ ПРАВ ЛЮДИНИ

НА ХАРКІВЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ В ГАЛУЗІ ПРАВ ЛЮДИНИ Сьогодні [Читати далі]

МАЙБУТНЄ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ: ЧИ ЗАПРАЦЮЄ В УКРАЇНІ ІНСТИТУТ ПРЕФЕКТІВ?
МАЙБУТНЄ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ: ЧИ ЗАПРАЦЮЄ В УКРАЇНІ ІНСТИТУТ ПРЕФЕКТІВ?

МАЙБУТНЄ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ: ЧИ ЗАПРАЦЮЄ В УКРАЇНІ [Читати далі]

Балада про новий паспорт: особливості застосування ID-картки під час виборів
Балада про новий паспорт: особливості застосування ID-картки під час виборів

Використання паспорта громадянина України у вигляді ID-картки [Читати далі]

Розділи

 • МС (142)
 • ГС (155)
 • Зверніть увагу (65)
 • Блог (8)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (89)
 • Європейська інтеграція (25)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (67)
 • Діалоги заради миру (27)
 • Новини (283)
 • Статті (36)
 • Видання ФМД (21)

Olga Miroshnyk, Head Foundation of Local Democracy
12, Movchanovskyi vyizd, Office 13 Kharkiv, Ukraine 61001
Phone: +380501626045
E-mail: mirfmd@gmail.com, Web-site: www.fmd.kh.ua Facebook: FMD