У Харкові та області починається робота з реформування системи місцевого самоврядування  | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

У Харкові та області починається робота з реформування системи місцевого самоврядування

18807Кабінет міністрів України затвердив Концепцію реформи місцевого самоврядування й територіальної організації влади в Україні. 
Як пояснив сьогодні, 10 квітня, на нараді, присвяченій реформі місцевого самоврядування, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, реформа передбачає розмежування повноважень між місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Також вона допоможе виправити невідповідність між повноваженнями, які фактично покладені на органи місцевого самоврядування та їхніми зобов’язаннями і завданнями. Окрім того, у результаті реформи велику частину повноважень передадуть на місця, щоб посилити організаційну та фінансову самостійність територіальних громад (у тому числі сільських, селищних, міських).

Як повідомив Сергій Чернов, концепція передбачає два етапи. На першому (2013-2015 роки) заплановано привести правове поле держави у відповідність до сучасних вимог, забезпечити право громадян на об’єднання, а також вивести надання адміністративних та соціальних послуг на більш високий рівень. На другому етапі (2015-2020 роки) передбачається законодавчо врегулювати систему адміністративно-територіального устрою і завершити формування законодавчої бази. «У результаті ми отримаємо збалансовану і ефективну систему, яка в повній мірі відповідатиме Європейській хартії місцевого самоврядування. Нова система організації влади дозволить підвищити ефективність роботи регіонів», – підкреслив Сергій Чернов.

У свою чергу голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін зазначив, що на сьогодні в регіоні вже підготували план заходів щодо впровадження реформи. Також буде створена робоча група, головою якої планується призначити заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Василя Хому.

Як повідомив Михайло Добкін, робоча група координуватиме роботу в цьому напрямку. До її складу будуть включені представники обласної адміністрації, обласної ради та органів місцевого самоврядування: сільські голови, мери міст та секретарі міськрад, депутати різних рівнів, а також вчені та фахівці.

«Я хочу наголосити, що реформи не повинні спускатися згори вниз, вони повинні базуватися на інтересах органів місцевого самоврядування, починаючи від найменших. Але при цьому із розширенням їх прав необхідно також розписати відповідальність усіх, хто приймає рішення на місцях, чим ми й займатимемося», – підкреслив Михайло Добкін.

http://www.city.kharkov.ua


Оставить комментарий
Інші матеріали

Місцеве самоврядування в умовах війни – жовтень 2022
Місцеве самоврядування в умовах війни – жовтень 2022

  Дайджест новин та подій, що визначають діяльність місцевого [Читати далі]

П`ять років Мережі UPLAN
П`ять років Мережі UPLAN

У жовтні виповнилося 5 років проєкту, в межах якого народилася [Читати далі]

Дайджест новин місцевого самоврядування за грудень 2021
Дайджест новин місцевого самоврядування за грудень 2021

Найважливішою подією минулого місяця стало 30-тиріччя місцевого [Читати далі]

Добірка новин по реформі децентралізації за листопад
Добірка новин по реформі децентралізації за листопад

Довгоочікувані зміни до Конституції в частині децентралізації [Читати далі]

Розділи

 • МС (178)
 • ГС (193)
 • Зверніть увагу (72)
 • Блог (29)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (91)
 • Європейська інтеграція (30)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (69)
 • Діалоги заради миру (27)
 • Новини (321)
 • Статті (64)
 • Видання ФМД (23)

Olga Miroshnyk, Head Foundation of Local Democracy
12, Movchanovskyi vyizd, Office 13 Kharkiv, Ukraine 61001
Phone: +380501626045
E-mail: mirfmd@gmail.com, Web-site: www.fmd.kh.ua Facebook: FMD