Як інтегрувати учасників АТО до мирного життя? Починаємо з Діалогу | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

Як інтегрувати учасників АТО до мирного життя? Починаємо з Діалогу

IMG_20170524_100529
24 травня 2017 р в м. Чугуїві Фонд місцевої демократії провів Діалог «Інтерграція учасників АТО. Огляд питань, що потребують рішення» в рамках проекту «Діалог як основа миротворчості».
Проводили Діалог фасилітатори Олена Копіна та Світлана Петрова.
Ядро діалогової групи склали учасники тренінгу «Діалог як основа миро творчості», а також були запрошені нові учасники – демобілізовані воїни АТО.Зустріч проходила як методичне заняття. Процес діалогу супроводжувався короткими сесіями «Що відбувається в даний момент» на різних етапах зустрічі («контракт з групою», мозковий штурм, групування пропозицій, загальне обговорення).
Під час зустрічі уточнювались, у які сфери життя інтегруються воїни АТО, з якими групами людей спілкуються, стикаються, мають співпрацювати, з якими труднощами стикаються. Учасники назвали основні сфери в процесі інтеграції воїнів АТО: родина, місце роботи, соціальні служби, організації\муніціпалітет, громада («все і всі, що за межами родини».
Труднощі інтеграції пов’язані із відсутністю роботи у місті та у районі, обіцянки верховної влади, які ОМС на місцях не в змозі виконувати через брак коштів.
Загальне враження: «Діалог має будуватись навколо проблем, які об’єднують: міські проблеми із комунальними службами».
Увага учасників була спрямована на відстеження вербальних та невербальних аспектів комунікації, розподіл ролей під час діалогу; на розкриття абстрактних понять ( «повага», «поблажливість») і узагальнень («всі воїни АТО роблять..»), на уникання оціночних суджень.
Учасники помітили, що група фактично не представляла полярні думки щодо питання та акцентували важливість діалогової атмосфери («бути почутим, мати можливість висловлюватись та почути інших»).
Одним з гострих питань під час обговорення стало питання різниці політичних уподобань всередині громади. Це питання було названо як одне з важливих у процесі інтеграції воїнів АТО.
Учасники діалогу ознайомились із формою роботи «Пошук узгодженості» під час діалогу (виявлення полярних думок щодо визначеної теми, робота із «переводом» обмежень у переваги, пошук спільних інтересів у перевагах) та виявили зацікавленість щодо використання даної форми роботи під час найближчого діалогу. IMG_20170524_124853

Після Діалогу учасникам була запропонована Сесія «Візія ідей інтеграції воїнів АТО» з метою сформувати бачення ідеального (бажаного) процесу інтеграції воїнів АТО.IMG_20170524_130125
У візіях йшлося про важливість таких аспектів інтеграції: формування громадської думки стосовно воїнів АТО ( у тому числі, формування традицій з шанування пам’яті загиблих), реабілітація (соціально-психологічна, медична), допомога в оформленні документів (на будинки, на землю)профорієнтація (перекваліфікація, навчання основам бізнесу, у тому числі , бізнесу на землі, залучення приватного бізнесу до працевлаштування воїнів АТО, авто курси), роль муніціпалітета та громадських організацій у роботі з воїнами АТО, робота з молоддю (патріотичне виховання) , проведення тренінгів , спільних зустрічей за інтересами за участю активних представників громади та воїнів АТО, організація тренінгів з передачі досвіду від екскомбатантів новим призовникам, організація культурного відпочинку (творчість, кулінарні заходи), участь релігійних організацій у процесі реабілітації. IMG_20170524_123734
Серед слабких сторін процесу інтеграції, які викликають значне занепокоєння учасників, виявилися такі: «антиукраїнські настрої серед певної частини жителів міста», корупція у правоохоронних органах, аполітичність та безініціативність більшої частини населення міста, «закулісні ігри місцевих олігархів».
Серед сильних сторін, на яких найбільш серед іншого акцентована увага учасників: «мала за розміром громада, де всі добре знають один одного», активні громадські організації та волонтерський рух, багато військових частин.
Можливості, які надають визначені сильні сторони: залучення іноземних грантів для підтримки громадських ініціатив допомоги воїнам АТО.IMG_20170524_102924

IMG_20170524_102959

IMG_20170524_121107

IMG_20170524_121341

IMG_20170524_121929

IMG_20170524_124319

IMG_20170524_124811

IMG_20170524_125625

IMG_20170524_130111
Діяльність в рамках програми «Діалог як основа миротворчості» фінансується Європейським Союзом та реалізується через International Alert. Цей документ був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу через International Alert. Зміст цього документа є виключною відповідальністю ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГРОМАДСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД», і ні в якому разі не може розглядатися як таке, що відображає позицію Європейського Союзу.Оставить комментарий

Інші матеріали

Поліція та громада: що можна робити разом для миробудівництва
Поліція та громада: що можна робити разом для миробудівництва

Фонд місцевої Демократії (Харків) разом з Міністерством [Читати далі]

Профілактика корупції: боротися чи контролювати?
Профілактика корупції: боротися чи контролювати?

Вчора, 13 червня, експерти Фонду місцевої демократії харківського [Читати далі]

Чому гальмується реформа поліції?- круглий стіл
Чому гальмується реформа поліції?- круглий стіл

Прес-анонс Круглий стіл «Чому гальмується реформа поліції? [Читати далі]

Результати проекту community policing в Новій Водолазі
Результати проекту community policing в Новій Водолазі

На Нововодолажчині підведено підсумки проекту «Діалог між [Читати далі]

Підсумки проекту «Діалог поліції та громади»
Підсумки проекту «Діалог поліції та громади»

Підбиття підсумків проекту «Діалог поліції та громади» 15 травня [Читати далі]

Розділи

 • МС (132)
 • ГС (144)
 • Зверніть увагу (58)
 • Блог (8)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (89)
 • Європейська інтеграція (23)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (63)
 • Діалоги заради миру (24)
 • Новини (270)
 • Статті (32)
 • Видання ФМД (18)