ДІЯЛЬНІСТЬ ВЛАДИ ЩОДО СИТУАЦІЇ НА ДОНБАСІ НЕ МОЖНА НАЗВАТИ ПОСЛІДОВНОЮ | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

ДІЯЛЬНІСТЬ ВЛАДИ ЩОДО СИТУАЦІЇ НА ДОНБАСІ НЕ МОЖНА НАЗВАТИ ПОСЛІДОВНОЮ

IMG_20170203_135039ГО Експертиза Реформ:
ДІЯЛЬНІСТЬ ВЛАДИ ЩОДО СИТУАЦІЇ НА ДОНБАСІ НЕ МОЖНА НАЗВАТИ ПОСЛІДОВНОЮ.
Такого висновку дійшли учасники круглого столу під назвою «Врегулювання конфлікту на Донбасі: моделі і ціна», який відбувся за ініціативи Міжнародний Центр Перспективних Досліджень (м. Київ) і Фонд Місцевої Демократії (м. Харків).

Участь у роботі круглого столу взяли громадські активісти, волонтери, науковці і журналісти. Представники місцевої влади захід проігнорували. Не взяв участь у заході і заступник Міністра Георгій Тука (Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України), присутність якого була запланованою.
1895_o

IMG_20170203_112827
Під час заходу експерти Міжнародного центру перспективних досліджень представили результати дослідження, що відображають чотири можливі моделі вирішення конфлікту на Донбасі – Боснійську, Хорватську, Пакістанську і Німецьку (докладніше http://icps.com.ua/ass…/uploads/images/images/…/donetsk3.pdf).
Результати соціологічного дослідження Центра Разумкова, приведені експертами, засвідчили розкол громадської думки в Україні щодо вирішення ситуації на Донбасі. Зокрема, спостерігається майже рівна кількість тих, хто підтримує необхідність продовження АТО до відновлення контролю, надання спеціального статусу окупованим територіям чи відмову від них.

Серед спікерів заходу слово мали народний депутат Roman Semenukha, який звернув увагу присутніх на необхідність підтримання економічної блокади з окупованими територіями. Ця теза стала приводом для активної дискусії, зокрема серед присутніх на заході волонтерів.

Спікером заходу став і голова Координаційної ради ГО «ЕкспертиЗА Реформ» Юрий Георгиевский (Юрій Георгієвський), який підкреслив необхідність розповсюдження дії Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» на території Донбасу, які наразі Уряд називає непідконтрольними.

«Владі не вистачає послідовності. Є чинним закон і діє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Але Кабінет Міністрів чомусь ухвалив розпорядження від 11 січня 2017 року, яким запроваджує термін «непідконтрольні території» і таким чином уникає терміну «окупація» – підкреслив Юрій Георгієвський.

До того ж, експерт відзначив нагальну необхідність активізації роботи МЗС та Мінюсту по представленню інтересів України у міжнародних судах щодо відшкодування збитків, нанесених воєнною агресією РФ.

«Протягом 2014-2015 років Мінюстом було подано 4 міждержавні позови до Європейського суду з прав людини і лише 16 січня цього року Міністерство закордонних справ подало один позов до Міжнародного суду ООН. Це не дозволяє оцінити роботу відповідних міністерств у цьому напрямі як задовільну» – уточнив експерт.

За словами Юрія Георгієвського, модель врегулювання конфлікту на Донбасі має передбачати комплекс заходів юридичного, економічного, політичного і дипломатичного спрямування, які наразі відсутні.

Учасники круглого столу, зокрема волонтери, оцінили роботу органів державної влади щодо вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб як незадовільну, а політику держави щодо вирішення ситуації на Донбасі – непослідовною.IMG_20170203_111241

IMG_20170203_111334

IMG_20170203_111343

IMG_20170203_111738

IMG_20170203_112809

IMG_20170203_115837Оставить комментарий

Інші матеріали

Дайджест новин місцевого самоврядування
Дайджест новин місцевого самоврядування

 Ольга Мірошник: Що нового у сфері місцевого самоврядування та [Читати далі]

Прозорість – це співпраця з владою
Прозорість – це співпраця з владою

У Харкові Фонд місцевої демократії,  експерти й представники [Читати далі]

День Демократії
День Демократії

До Міжнародного дня демократії партнери Мережі #UPLAN Харківський [Читати далі]

Реформуємо країну разом
Реформуємо країну разом

ГО СМАРТ МЕДІА — організація-партнерка Мережі #UPLAN та Фонду [Читати далі]

Як українські області інтегруються до економіки ЄС
Як українські області інтегруються до економіки ЄС

Презентація результатів розрахунку Індексу євроінтеграційного [Читати далі]

Розділи

 • МС (164)
 • ГС (179)
 • Зверніть увагу (68)
 • Блог (19)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (91)
 • Європейська інтеграція (27)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (69)
 • Діалоги заради миру (27)
 • Новини (307)
 • Статті (51)
 • Видання ФМД (23)

Olga Miroshnyk, Head Foundation of Local Democracy
12, Movchanovskyi vyizd, Office 13 Kharkiv, Ukraine 61001
Phone: +380501626045
E-mail: mirfmd@gmail.com, Web-site: www.fmd.kh.ua Facebook: FMD