Харківські журналісти та експерти об’єднують зусилля задля посилення реформ | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

Харківські журналісти та експерти об’єднують зусилля задля посилення реформ

89_n18 грудня у Харкові відбувся пресзахід, присвячений питанням висвітлення правових реформ у медіа. Представники Центру політико-правових реформ, Мережі UPLAN, а також Харківського прес-клубу, обговорили значення співпраці журналістів та експертів, а також можливості її посилення.

Зокрема, голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко наголосив, що задля ефективності реформ вкрай важлива якісна робота не тільки політиків та експертів-розробників, а й журналістів: «Коли громадяни в Україні не розуміють, що робить влада, коли вони живуть у спотвореному інформаційному середовищі, тоді навіть добре задумані реформи рідко мають шанс на успіх, а ще частіше — навіть добре ухвалені рішення потім спотворюють у виконанні».

Актуальність співпраці громадського сектору та медіа також підкреслила координаторка Мережі UPLAN Ксенія Дітчук. За словами пані Ксенії, як і яку інформацію висвітлюють ЗМІ — здебільшого залежить саме від комунікації експертів та журналістів: «Сучасні журналісти виступають певним лакмусовим папірцем того, як громадяни розуміють реформи загалом. Багато різновекторних процесів відбувається одночасно в Україні, і тому громадяни не можуть охопити весь масив змін».

Так, співпраця з представниками неурядового сектору може убезпечити журналістів від ситуації, коли вони позбавлені необхідної інформації через дії посадових осіб.

«Для того, щоб висвітлювати проблематику реформування, у журналіста повинен бути доступ до інформації. Трапляється, що посадові особи створюють такі умови, за яких журналісти цього доступу не мають. Ось чому важливо для представників медіа мати підтримку від експертів», — зазначила керівниця Центру правової підтримки журналістів Харківського прес-клубу Елла Вакуловіч.

Окрім цього, комунікація експертів та представників медіа може допомогти задовольнити сучасні потреби журналістики.

«Сьогодні завдання журналістики — не тільки інформувати. Дедалі більше обговорюють питання, що журналістика має пропонувати рішення. Тобто журналіст не тільки знаходить інформацію, але також визначає або пропонує шляхи розв’язання проблем. Для цього нам потрібні експерти», — розповів керівник Харківського прес-клубу Олександр Швець.

Щоб посилити можливості ЗМІ розповідати про реформи ефективно, представники Харківського прес-клубу та Мережі UPLAN підписали Меморандум про співпрацю. А координаторка Мережі UPLAN у Харкові Ольга Мірошник розповіла про можливості Мережі допомагати у створенні якісного контенту: «До роботи Мережі у Харкові долучилися 15 експертів, а по всій Україні — 73 експерти, до яких можна звертатися по якісні коментарі».

Дивіться обговорення у записі за посиланням.Оставить комментарий
Інші матеріали

Дайджест новин та подій березня в місцевому самоврядуванні
Дайджест новин та подій березня в місцевому самоврядуванні

ЗАКОНОДАВЧИЙ ПРОЦЕС Минулого місяця уряд схвалив законопроєкти [Читати далі]

Децентралізація та місцеве самоврядування в січні – дайджест новин
Децентралізація та місцеве самоврядування в січні – дайджест новин

Реформа децентралізації триває. Зокрема, у 2023 році заплановано [Читати далі]

Реформа децентралізації та МС під час війни
Реформа децентралізації та МС під час війни

76,5% українців і українок вважають, що реформу місцевого [Читати далі]

Дайджест новин у сфері місцевого самоврядування за листопад 2022
Дайджест новин у сфері місцевого самоврядування за листопад 2022

Реформа місцевого самоврядування стала одним із головних [Читати далі]

Розділи

 • МС (179)
 • ГС (194)
 • Зверніть увагу (73)
 • Блог (30)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (91)
 • Європейська інтеграція (30)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (69)
 • Діалоги заради миру (27)
 • Новини (322)
 • Статті (65)
 • Видання ФМД (23)

Olga Miroshnyk, Head Foundation of Local Democracy
12, Movchanovskyi vyizd, Office 13 Kharkiv, Ukraine 61001
Phone: +380501626045
E-mail: mirfmd@gmail.com, Web-site: www.fmd.kh.ua Facebook: FMD