Новий регламент міської ради. Що змінилося? | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

Новий регламент міської ради. Що змінилося?

862_n

Регламент Харківської міської ради (ХМР) 8-го скликання виявився нащадком регламентів попередніх скликань – з уже традиційними недоліками. Але водночас таким, що містить певні позитивні зміни.

Такого висновку дійшли учасники пресзаходу, присвяченого новому регламенту ХМР, що відбувся у дистанційному форматі у Харкові 12 січня.

«Регламент Харківської міської ради ще далекий від ідеалу. Хоча треба зазначити, що він абсолютно типовий, і за все життя я не зустрічав ідеальних регламентів. Водночас, на жаль, доводиться констатувати, що не все у новому регламенті ідеально в контексті забезпечення прозорості та навіть законності», – зазначив експерт Мережі UPLAN Олег Конотопцев.

Так, новий регламент, уже традиційно, як зауважив експерт Мережі UPLAN Марк Воронов, обмежує можливості депутатів подавати проєкти рішень.

Про це також зазначив депутат Харківської міської ради 8-го скликання Дмитро Булах: «Процедура підготовки та внесення проєктів рішень від депутатів має здебільшого забороняючий характер. Вона регламентована так, що від самого початку дуже легко відмовити у включені будь-якого проєкту до порядку денного. Це призводить до того, що, наприклад, у 7-му скликанні до порядку денного всіх сесій не було внесено жодного проєкту від депутатів».

Окрім цього, за словами учасників обговорення, актуальними для нового регламенту стали питання строків надання проєктів рішень напередодні сесії (щоб депутати мали час на вироблення власної політичної позиції з того чи іншого питання), а також доступу громадськості до сесій. Ці питання, на думку експертів, вдалося врегулювати.

Натомість новий регламент містить положення, які не передбачені жодними нормативно-правовими актами. Наприклад, положення про тимчасового головуючого.

Наприкінці обговорення експерти дійшли згоди щодо чинників, які відіграють ключову роль у формуванні регламентів міських рад.

«Можна постійно працювати над вдосконаленням регламенту, але надважливим є момент політичної конфігурації у міській раді. Якщо там немає сталої більшості, тоді до питань регламенту підходитимуть творчо. Якщо більшість буде, так склалося історично, питання регламенту працюватимуть на цю більшість», – зазначив пан Марк.

Дивіться запис обговорення за посиланнями, щоб дізнатися більше про зміни у Регламенті ХМР, а також досвід підготовки Регламентів Дніпровської та Новомосковської міських рад від експерта Мережі UPLAN у Дніпрі Романа Сердюка.

Круглий стіл відбувся в межах виконання угоди, підписаної у грудні минулого року між Харківським прес-клубом та Громадською мережею публічного права UPLAN.
Трасляцію дискусії можна дивитися тут:
319_n 2980_n


Оставить комментарий
Інші матеріали

Дайджест новин місцевого самоврядування за грудень 2021
Дайджест новин місцевого самоврядування за грудень 2021

Найважливішою подією минулого місяця стало 30-тиріччя місцевого [Читати далі]

Добірка новин по реформі децентралізації за листопад
Добірка новин по реформі децентралізації за листопад

Довгоочікувані зміни до Конституції в частині децентралізації [Читати далі]

Дайджест новин місцевого самоврядування
Дайджест новин місцевого самоврядування

 Ольга Мірошник: Що нового у сфері місцевого самоврядування та [Читати далі]

Прозорість – це співпраця з владою
Прозорість – це співпраця з владою

У Харкові Фонд місцевої демократії,  експерти й представники [Читати далі]

День Демократії
День Демократії

До Міжнародного дня демократії партнери Мережі #UPLAN Харківський [Читати далі]

Розділи

 • МС (166)
 • ГС (181)
 • Зверніть увагу (70)
 • Блог (20)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (91)
 • Європейська інтеграція (27)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (69)
 • Діалоги заради миру (27)
 • Новини (309)
 • Статті (53)
 • Видання ФМД (23)

Olga Miroshnyk, Head Foundation of Local Democracy
12, Movchanovskyi vyizd, Office 13 Kharkiv, Ukraine 61001
Phone: +380501626045
E-mail: mirfmd@gmail.com, Web-site: www.fmd.kh.ua Facebook: FMD