Майбутнє Харківщини – у високоінтелектуальній сфері | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

Майбутнє Харківщини – у високоінтелектуальній сфері

14016 жовтня 2013 року в Інформаційному центрі Європейського Союзу Фондом місцевої демократії  разом з Департаментом з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації було проведено круглий  стіл на тему «Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування Харківщини напередодні підписання Угоди про Асоціацію». Захід проходив в рамках проекту, який реалізує Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ), другою робочою групою Української національної платформи Східного Партнерства та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В роботі «круглого столу» взяли участь представники Харківської обласної державної адміністрації, керівники промислових підприємств, науковці та громадські діячі. Модератором заходу був директор Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської облдержадміністрації Євген Шаповал.

На початку роботи «круглого столу» науковий співробітник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Віктор Гречин (Київ) представив інформацію про економічні перспективи та можливі наслідки підписання Угоди про Асоціацію для Харківської області. Він повідомив про вплив на економіку Харківської області Поглибленої та всеосяжної Зони вільної торгівлі із ЄС. В ході роботи «круглого столу» заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації Денис Ткачов оцінив конкретні переваги та недоліки підписання Україною Угоди про Асоціацію з ЄС для Харківського регіону. Надзвичайний інтерес викликав виступ завідувачки кафедри управління фінансовими послугами Харківського національного економічного університету Наталії Внукової, яка представила перспективи зростання конкурентоспроможності підприємств регіону шляхом їх кластеризації. Начальник відділу міжнародних відносин, євроінтеграції та протоколу Управління зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації Валерій Рєзніков оцінив процес Європейської інтеграції України в порівнянні з іншими країнами та порівняв перспективні надбання та можливі загрози цього явища. Експерт з питань державного управління Олег Конотопцев наголосив увагу на необхідності адекватної адаптації до європейських стандартів самих органів влади.

Жвава дискусія розгорнулася після виголошення деякими учасниками «круглого столу» скептичних сумнівів у корисності підписання Угоди про Асоціацію. Але переважна більшість присутність погодилася, що підприємства Харківщини цілком спроможні відповісти на цей виклик, а сама Угода – це додатковий стимул та нові можливості. Більше того, було констатовано, що значна кількість промисловців та підприємців регіону вже налаштувалися «грати за правилами» Європейського Союзу та готуються до чесної конкуренції із європейськими виробниками незалежно від підписання Угоди про Асоціацію.

В ході обговорення було виявлено, що найперспективнішими галузями, які зможуть вигідно скористатися Угодою про асоціацію, є освіта, наука та високотехнологічне виробництво. Підприємства та установи, які працюють за даними напрямками, вже давно активно співпрацюють із європейськими інституціями та, навіть, становлять гідну конкуренцію багатьом з них. Для таких підприємств Угода про Асоціацію відкриє додаткові можливості та перспективи.

В цілому, учасники «круглого столу» зійшлися в думці, що підписання Україною Угоди про Асоціацію із ЄС є важливою віхою в процесі європейської інтеграції України. Наслідком цієї події стане можливість українських виробників вийти на нові ринки. Але такий успіх вимагатиме кропіткої праці з модернізації підприємств та запровадження нових стандартів здійснення господарської діяльності в Україні.

ФМД

 Оставить комментарий
Інші матеріали

НА ХАРКІВЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ В ГАЛУЗІ ПРАВ ЛЮДИНИ
НА ХАРКІВЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ В ГАЛУЗІ ПРАВ ЛЮДИНИ

НА ХАРКІВЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ В ГАЛУЗІ ПРАВ ЛЮДИНИ Сьогодні [Читати далі]

Харківські хроніки: Як і з ким будемо будувати своє майбутнє?
Харківські хроніки: Як і з ким будемо будувати своє майбутнє?

Круглий стіл та  Експертна зустріч “Харківські хроніки: Як і з [Читати далі]

Розділи

 • МС (144)
 • ГС (159)
 • Зверніть увагу (67)
 • Блог (9)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (89)
 • Європейська інтеграція (25)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (67)
 • Діалоги заради миру (27)
 • Новини (287)
 • Статті (38)
 • Видання ФМД (23)

Olga Miroshnyk, Head Foundation of Local Democracy
12, Movchanovskyi vyizd, Office 13 Kharkiv, Ukraine 61001
Phone: +380501626045
E-mail: mirfmd@gmail.com, Web-site: www.fmd.kh.ua Facebook: FMD