Профілактика корупції: боротися чи контролювати? | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

Профілактика корупції: боротися чи контролювати?

P80613-142710Вчора, 13 червня, експерти Фонду місцевої демократії харківського представництва Громадської мережі публічного права та адміністрації (UPLAN) взяли участь у досліджені антикорупційної активності в Україні. Дослідження проводила організація ACREC – міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні в рамках проекту «Громадянське суспільство проти корупції в Україні: політична роль, стратегії адвокації та вплив».

Керівник мережі Ольга Мірошник висловила думку щодо неефективності окремого створення організацій, які б займалися виключно антикорупційною діяльністю. В сучасних реаліях набагато потужнішим є попередження корупційних дій в рамках виконання тематичних проектів та програм: в освітній та медичній сферах, в організації системи влади, поліції, судів, екології, державних закупівель та всіх інших напрямках життя громади. Бо найкраща боротьба з корупцією – прозорість дій влади, підготовки і прийняття рішень, відкритий доступ до інформації.

Альона Копіна та Олексій Сердюк поділилися досвідом як можна попереджати корупційні дії в процесі реформування поліції. На їх думку ефективно працює процес Діалогу між владою, громадою та поліцією – community policing. А на думку Олександра Житнього ефективним полем для подібних діалогів є соціальні мережі, зокрема Facebook. Він звернув увагу на те, що наразі ми спостерігаємо ситуацію низького рівня свідомості громадян – наше суспільство поки що більш схильне вирішувати питання за допомогою хабарів. Тому важливим завдання антикорупційних активістів – інформувати громаду про можливі наслідки корупційних дій, розповідати про ризики, тобто сприяти підвущенню рівня свідомості.

Олег Конотопцев, який багато років проводить моніторинг діяльності влади Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), індексу публічності дій влади теж наголосив, що відкритість і доступність до інформації – чи не найголовніша застава подолання корупції.

P80613-142637Підсумовуючи дискусію, учасники зустрічі зійшлися на думці, що найефективнішою профілактикою корупційних дій може стати співпраця, діалог влади і громади, а також спільна підготовка і прийняття рішень, а єдиними двигунами процесу контролю та протидії корупції залишаються на сьогодні громадські організації, адже влада ніколи не ініціюватиме реформування самої себе.Оставить комментарий

Інші матеріали

Децентралізація та місцеве самоврядування в січні – дайджест новин
Децентралізація та місцеве самоврядування в січні – дайджест новин

Реформа децентралізації триває. Зокрема, у 2023 році заплановано [Читати далі]

День місцевого самоврядування
День місцевого самоврядування

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування. [Читати далі]

Реформа децентралізації та МС під час війни
Реформа децентралізації та МС під час війни

76,5% українців і українок вважають, що реформу місцевого [Читати далі]

Дайджест новин у сфері місцевого самоврядування за листопад 2022
Дайджест новин у сфері місцевого самоврядування за листопад 2022

Реформа місцевого самоврядування стала одним із головних [Читати далі]

Розділи

 • МС (178)
 • ГС (193)
 • Зверніть увагу (72)
 • Блог (29)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (91)
 • Європейська інтеграція (30)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (69)
 • Діалоги заради миру (27)
 • Новини (321)
 • Статті (64)
 • Видання ФМД (23)

Olga Miroshnyk, Head Foundation of Local Democracy
12, Movchanovskyi vyizd, Office 13 Kharkiv, Ukraine 61001
Phone: +380501626045
E-mail: mirfmd@gmail.com, Web-site: www.fmd.kh.ua Facebook: FMD