Фонд місцевої Демократії (Харків) разом з Міністерством внутрішніх справ України (Київ) та Центром Гуманітарний діалог (Женева) провели 19 червня 2018 року в Маріуполі Семінар «Поліція та громада. Що можна робити разом для миробудівництва».
Реформа правоохоронних органів, зокрема впровадження принципів community policing, є вагомою частиною процесів миробудівництва. Миробудівництво – широкомасштабна діяльність, спрямована на зміцнення миру та запобіганню рецидиву конфлікту. Воно включає різні заходи, серед яких роззброєння сторін, демілітаризація та розмінування територій, репатріація біженців, підготовка персоналу силових структур, нагляд за проведенням виборів, захист прав людини, реформування та зміцнення державних установ.
Умовою успіху зазначених заходів є, серед іншого, співпраця поліції та громадян, ефективна комунікація передбачена в рамках моделі community policing.
Семінар надав учасникам можливість разом напрацювати конкретні алгоритми співпраці поліції та громадян, ознайомитись з досвідом впровадження моделі community policing на практиці у Східних регіонах України, а також познайомитись та обговорити досвід співпраці поліції та громади у процесі реформи правоохоронних органів.
Учасники семінару : члени громадської ради МВС при головному управлінні національної поліції в Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській області, учасники робочих груп по взаємодії громадськості з органами, які координуються Міністром внутрішніх справ України в областях, громадські активісти г.Мариуполя, представники патрульної поліції м. Маріуполь, співробітник ГНУП в донецький область. Всього 60 чоловік. У семінарі взяли участь радники міністра МВС Арсена Авакова Іван Варченко і Володимир Мартиненко, громадські активісти, які співпрацюють з поліцією, співробітники поліції та представники органів влади та місцевого самоврядування.
Результатом спільної роботи учасників стали пропозиції – план дій для роботи по миробудівництву, серед яких:
Прийняття пакету законів по амністії, колабористам, створення спільних центрів по роботі поліції та громади, формування каналів швидкого реагування поліції і громади та багато інших.
В панельній дискусії «Що з елементів community policing» можна реалізувати у Донецькій області для розбудови миру» взяли участь спікери:
Ольга Мірошник, голова правління Фонду місцевої демократії . «Досвід роботи діалогової групи «Поліція-громада-влада» у Ново-Водолазькому районі Харківської області»
Юрій Чумак, експерт Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціації УМДПЛ). «Досвід залучення громадськості до участі в забезпеченні правопорядку в громадах (напрацювання проекту «Шерифи для нових громад»)
Григорій Курачицький, голова правління «Приазовської правозахисної групи» (Маріуполь) «Правопросвітницькі заходи у роботі з поліцією через призму документального кіно
Панельна дискусія показала високу зацікавленість в отриманій інформації, що демонструє нестачу досвіду і потребу в підтримці ініціатив взаємодії поліції і громадськості.