Євроінтеграційні процеси – рекомендації для влади  | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

Євроінтеграційні процеси – рекомендації для влади

81911_nСьогодні, 19.05.2021. у Харківському прес-клубі презентовано аналітичне дослідження “Індекс Євроінтеграційного Економічного поступу регіонів України 2014-2019. Результати по Харківській області”.

Під час заходу були представлені результати цього дослідження, які свідчать, що у 2014 році в загальному рейтингу областей України за Індексом євроінтеграційного економічного поступу (ІЄЕП) Харківщина посідала 15 місце, що було нижче середнього показника. Протягом 2014 – 2019 років область опустилася на 22 місце.

Експерти мережі UPLAN та Харківського Фонду Місцевої Демократії Ольга Мірошник та Віктор Козоріз, які презентували дослідження, розповіли про методику, за якою воно проводилося, та висвітлили його основні результати. Зокрема, вони наголосили на тому, що економіка Харківської області має високий експортний потенціал, а також високий рівень інвестиційної привабливості для країн ЄС. Запровадження Зони Вільної Торгівлі з ЄС та митних преференцій для українських товарів сприяли реалізації цього потенціалу прискореними темпами. На кінець 2019 року частка експорту товарів до країн ЄС від загальнообласного обсягу товарообороту Харківської області  склала близько 25%, а імпорту – 32,0%.  Частка експорту послуг з Харківської області до країн ЄС становила 35,0%, а імпорту – 38%. У той же час рівень інституційної підтримки процесів євроекономічного інтеграційного поступу залишався на низькому рівні, що й зумовило загальне зниження рейтингу Харківської області серед інших регіонів України.

336_nВ обговоренні аналітичного звіту також взяла участь  професор Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка Руслана Левкіна та доцент Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Андрій Пастушенко, журналісти регіональних видань.

За підсумками дослідження підготовлені рекомендації для керівництва Харківської облдержадміністрації, серед яких відновлення підрозділу, який би відповідав за процеси європейської інтеграції, створення Ради експортерів – дорадчого органу, що має організувати діалог між бізнесом, владою та громадським сектором, а також підготовка Плану розвитку економічного співробітництва та підтримки експортного потенціалу області.

Дослідження «Індекс Євроінтеграційного Економічного поступу регіонів України 2014-2019″ проводилось в рамках проекту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у впровадженні проєвропейських економічних реформ в регіонах України», що реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Партнером проекту в Харківській області  є Харківський Фонд місцевої демократії.

ГО «Фонд Місцевої Демократії»

91598_n 75_n
Рис. 6-Б81911_n78_n292_nОставить комментарий
Інші матеріали

Реформа децентралізації та МС під час війни
Реформа децентралізації та МС під час війни

76,5% українців і українок вважають, що реформу місцевого [Читати далі]

Дайджест новин у сфері місцевого самоврядування за листопад 2022
Дайджест новин у сфері місцевого самоврядування за листопад 2022

Реформа місцевого самоврядування стала одним із головних [Читати далі]

Місцеве самоврядування в умовах війни – серпень-вересень 2022
Місцеве самоврядування в умовах війни – серпень-вересень 2022

Аналіз новин у сфері місцевого самоврядування та реформи [Читати далі]

Як українські області інтегруються до економіки ЄС
Як українські області інтегруються до економіки ЄС

Презентація результатів розрахунку Індексу євроінтеграційного [Читати далі]

Розділи

 • МС (179)
 • ГС (194)
 • Зверніть увагу (73)
 • Блог (30)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (91)
 • Європейська інтеграція (30)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (69)
 • Діалоги заради миру (27)
 • Новини (322)
 • Статті (65)
 • Видання ФМД (23)

Olga Miroshnyk, Head Foundation of Local Democracy
12, Movchanovskyi vyizd, Office 13 Kharkiv, Ukraine 61001
Phone: +380501626045
E-mail: mirfmd@gmail.com, Web-site: www.fmd.kh.ua Facebook: FMD