65 років Ради Європи | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

65 років Ради Європи

imagesДнями Рада Європи, яка об’єднує 47 держав-членів в європейському просторі, відзначає своє 65-ліття.

Ця провідна міжурядова організація континенту була офіційно заснована 5 травня 1949 року для того, щоб держави континенту навчилися жити у злагоді та мирі і справлятися з своїми проблемами через спільні обговорення та пошук прийнятних для всіх рішень.

Утворенню однієї з найстаріших міжнародних організацій передувала історична промова Вінстона Черчілля в університеті Цюріху 19 вересня 1946 року, в котрій він закликав до створення «сполучених штатів Європи» для того, щоб ніколи більше не повторилися жахіття Другої Світової Війни.

Основною статутною умовою для вступу країн до Ради Європи стало визнання ними принципу верховенства права, зобов’язання забезпечувати права та основні свободи людини, зміцнювати демократичні інститути та ефективно співпрацювати з іншими державами з метою досягнення спільних цілей розвитку.

З 9 листопада 1995 року статус держави – члена Ради Європи набула й Україна. Це стало свідченням стратегічного вибору нашої країни на користь демократичного шляху розвитку, слідування у проведенні реформ провідним європейським стандартам, спрямованим на захист прав людини. Сьогодні зазначений вибір ціною людських життів був підтверджений та захищений народом України на Революції Гідності.

Членство в Раді Європи покладає на нашу державу зобов’язання дотримуватись сучасних демократичних стандартів, норм та правил, які на цей час закріплені в більш ніж 200 конвенціях, хартіях, інших багатосторонніх угодах, а також великій кількості інших документів, ухвалених Парламентською асамблеєю та Комітетом міністрів Ради Європи. Україна активно бере участь у всіх напрямах діяльності Організації, в тому числі в сфері місцевого самоврядування.

Перебуваючи у складі делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влади Ради Європи з 2008 року на власні очі у державах – членах Ради Європи побачив та відчув що таке демократія у дії.

Одним із пріоритетів своєї роботи в складі делегації завжди вважав, з однієї сторони, збагачення новими знаннями від своїх колег по Раді Європи, з іншої – необхідність донести, розповісти, переконати, показати нашим громадянам переваги європейських механізмів врядування та європейських стандартів життя. Багато було зроблено у цьому напрямі, в тому числі і за сприяння Конгресу Ради Європи. Ми спільно з обласною радою організували 11 навчально-ознайомчих візитів до штаб квартири Ради Європи, Європейського суду з прав людини, НАТО, ЮНЕСКО, ООН.

Вже більше 500 жителів нашої області скористалися унікальною можливістю особисто побачити та відчути, як управляється Європа, яка там культура та демократія. Це і депутати місцевих рад, студенти і викладачі університетів, підприємці, працівники органів місцевої влади.

Завдяки тісній співпраці з державами – членами Ради Європи для здійснення програм комплексного гармонізованого розвитку територій, прилеглих до річки Дністер, розпочата робота з реалізації проекту «Єврорегіон Дністер».

У складі делегації України, доводиться також активно обстоювати інтереси нашої держави та її громад під час засідань Конгресу, його конференцій та робочих груп. Тому працюю у складі місій Моніторингового комітету Конгресу Ради Європи. В якості міжнародного спостерігача представляв Україну в Албанії, Македонії, Грузії, Литві, Польщі, Молдові під час проведення виборів до органів місцевої влади.

На останній пленарній сесії Конгресу РЄ, ключовою темою якої стала ситуація в Україні та агресія Російської Федерації, Рада Європи в своїй офіційній декларації підтвердила повну підтримку відновленню територіальної цілісності України й тому, що Крим і Севастополь беззаперечно мають бути частиною України, та закликала ще раз органи влади України усунути конституційні та законодавчі обмеження стосовно місцевих органів влади та надати їм згідно принципу субсидіарності повноваження управління суттєвою часткою публічних (державних та місцевих) повноважень.

Практична допомога європейських експертів, спільні програми, зокрема Програма Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні», що реалізується за підтримки урядів Данії та Швейцарії, дають нам – представникам місцевого самоврядування та Україні в цілому важливий досвід у впровадженні високих стандартів життя для пересічних українців.

Членство в Раді Європи для України є активним каталізатором розвитку демократичних процесів та побудови внутрішньої правозастосовної практики у відповідності до кращого світового досвіду сучасності.

Віталій Миколайович ОЛУЙКО,

Доктор наук з державного управління,

Депутат Хмельницької облради,

голова Хмельницького обласного територіального відділення

Антимонопольного комітету України,

член делегації України

в Конгресі місцевих та регіональних влади Ради Європи

 Оставить комментарий
Інші матеріали

НА ХАРКІВЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ В ГАЛУЗІ ПРАВ ЛЮДИНИ
НА ХАРКІВЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ В ГАЛУЗІ ПРАВ ЛЮДИНИ

НА ХАРКІВЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ В ГАЛУЗІ ПРАВ ЛЮДИНИ Сьогодні [Читати далі]

Харківські хроніки: Як і з ким будемо будувати своє майбутнє?
Харківські хроніки: Як і з ким будемо будувати своє майбутнє?

Круглий стіл та  Експертна зустріч “Харківські хроніки: Як і з [Читати далі]

Розділи

 • МС (147)
 • ГС (162)
 • Зверніть увагу (67)
 • Блог (10)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (89)
 • Європейська інтеграція (25)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (69)
 • Діалоги заради миру (27)
 • Новини (290)
 • Статті (41)
 • Видання ФМД (23)

Olga Miroshnyk, Head Foundation of Local Democracy
12, Movchanovskyi vyizd, Office 13 Kharkiv, Ukraine 61001
Phone: +380501626045
E-mail: mirfmd@gmail.com, Web-site: www.fmd.kh.ua Facebook: FMD