Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні: план – 2020 | Фонд місцевої демократії
Фонд місцевої демократії
Foundation of Local Democracy,
Kharkiv Ukraine
Фонд місцевої демократії (ФМД) - громадська неприбуткова організація, аналітичний центр(THINK TANKS), метою якого є вплив на економічні, політичні та соціальні процеси в Україні, сприяння місцевому самоврядуванню, проведенню реформ, розвитку громадянського суспільства та демократії

Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні: план – 2020

18.10-3 18 жовтня, у Харкові відбулося експертне обговорення «Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні: план – 2020».

Експерти виступили з пропозиціями до річного Плану реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, який щороку розробляє Уряд за участі організацій громадянського суспільства.

У заході взяли участь представники НУО, які вболівають за підвищення ролі громадянського суспільства в різних сферах діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, зокрема щодо впровадження реформ.

Так, експертка ГО «Експертиза реформ» та Мережі UPLAN Олександра Дейнеко виокремила дві проблеми, які, на її думку, потребують найскорішого розв’язання:

«Перше – це оподаткування діяльності громадських організацій, які працюють з донорськими коштами. Зараз ми всі працюємо як фізичні особи-підприємці. Я пропоную змінити податкову ставку для громадських організацій як для юридичних осіб – що буде відповідати ставці фізичних осіб-підприємців».

Також пані Олександра запропонувала механізм, як громадські організації можуть впливати на владу і нести за це відповідальність перед суспільством.

«Коли ми говоримо про налагодження нашої комунікації з владою, ми повинні говорити про два суб’єкти, їхні права та обов’язки. Як можна впливати хоча б на місцеву владу? Треба внести зміни до Закону «Про місцеві вибори» – так, щоб суб’єктами виборчого права стали громадські організації, щоб вони мали право бути обраними, пропонувати своїх кандидатів на рівні політичних партій» – говорить експертка.

Також на обговорені пролунала думка про можливість фінансування державою окремих проєктів, які пропонують громадські організації. Її висловив експерт Мережі UPLAN Віктор Козоріз:

«Наразі громадські організації працюють всупереч державі – на гранти, власні гроші або голому ентузіазмі. Держава, якщо вона вважає себе союзником громадянського суспільства, має створити фінансові механізми підтримки хоча б тих організацій, які займаються конкретними проблемами. Йдеться не про фінансування офісів чи зарплат, а саме про конкурсне фінансування проєктів»

Підсумувала результати обговорення голова Фонду місцевої демократії, регіональна координаторка Мережі UPLAN Ольга Мірошник:

6672_n«Якщо громадські лідери працюють професійно, вони можуть впливати на прийняття рішень. Влада, під час формування політики, завжди приймала фахові пропозиції. Сподіваємося, цього разу наші пропозиції також врахують. Адже співпраця з Урядом – це прозорість і демократичність, якої нам сьогодні дуже не вистачає»

За результатами зустрічі експертні пропозиції отримає Міністерство регіонального розвитку.

Захід організували Фонд місцевої демократії, Центр розвитку громад, «Експертиза Реформ» за підтримки Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN та Харківського прес-клубу.Оставить комментарий
Інші матеріали

Вибір під час виборів: хто приміряє крісло мера в Харкові?
Вибір під час виборів: хто приміряє крісло мера в Харкові?

Знову вибираємо краще життя — в особах міських голів. Хто вони — [Читати далі]

Хто має призначати директора НАБУ?
Хто має призначати директора НАБУ?

16 вересня 2020 року Конституційний Суд України поставив крапку [Читати далі]

Чи залишиться місцева демократія після децентралізації?
Чи залишиться місцева демократія після децентралізації?

Це питання стало ключовим у дистанційному експертному [Читати далі]

Обмеження прав під час карантину: що «каже» законодавство?
Обмеження прав під час карантину: що «каже» законодавство?

Чи обмежуються права людини та громадянина під час карантину? [Читати далі]

Реєстрація громадських формувань з охорони громадського порядку
Реєстрація громадських формувань з охорони громадського порядку

Круглі столи, дискусії, експертні обговорення — чисельні заходи, [Читати далі]

Розділи

 • МС (150)
 • ГС (165)
 • Зверніть увагу (67)
 • Блог (13)
 • Моніторинг видачі віз (2007-2012) (6)
 • Адміністративні послуги (61)
 • Адміністративні послуги. Харків (89)
 • Європейська інтеграція (25)
 • Конкурси (8)
 • Бібліоміст (6)
 • Культура діалогу (69)
 • Діалоги заради миру (27)
 • Новини (293)
 • Статті (44)
 • Видання ФМД (23)

Olga Miroshnyk, Head Foundation of Local Democracy
12, Movchanovskyi vyizd, Office 13 Kharkiv, Ukraine 61001
Phone: +380501626045
E-mail: mirfmd@gmail.com, Web-site: www.fmd.kh.ua Facebook: FMD